%100 ORİJİNAL • 500 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO • VADE FARKSIZ 3 TAKSİT

Yuvarlak Kasa Kol Saati Nasıl Seçilir? İpuçları ve Öneriler

Tarih: 14.07.2023 16:44
Yuvarlak Kasa Kol Saati Nasıl Seçilir? İpuçları ve Öneriler
Yuvarlak kasa kol saatleri, günümüzde de en az geçmişte olduğu kadar merak edilmekte ve beğeniyle satın alınmaktadır. Her kombine uyum sağlayan bu modeller, kol saati konusunda etkin bir performans sunmaktadır. Bu kapsamda modası yıllardır eskimeyen yuvarlak kasa kol saatlerini seçerken aşağıdaki faktörleri dikkate almanız doğru bir tercih yapmanızda son derece önemlidir.
 1. Saatin Kasa Boyutu: Öncelikle belirtmek gerekir ki yuvarlak saatlerde kasa boyutu oldukça önemlidir. Özellikle kolda rahat bir şekilde oturması için uygun boyutta bir kasa seçmek gerekmekte ve bu uygunluk erkekler için 40-46mm, kadınlar için ise 36-42mm arasında değişen kasa boyutlarındadır. Yine kişisel tercihlere bağlı olarak değişebilir.
   
 2. Saatin Kasa Malzemesi: Saatin uzun ömürlü olması için malzeme de çokça önemlidir. Bilindiği üzere saat kasaları genellikle paslanmaz çelik, titanyum, altın kaplama gibi malzemelerden yapılır. Bu kapsamda kasa malzemesi seçerken kişisel zevkinizi, bütçenizi ve kullanım amacınızı göz önünde bulundurmalısınız.
   
 3. Saatin Kadran Tasarımı: Yuvarlak saatlerde kadran tasarımı kişisel zevk ve tercihlerinize uyum sağlamalıdır.
   
 4. Kordon ve Kayış Seçimi: Yuvarlak saatlerde kordon veya kayış seçimi yaparken birçok maddeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle malzeme, renk ve stil gibi faktörleri göz önünde bulundurmanız fayda sağlar.Lee Cooper çelik kordon saat modelleri bu noktada size referans olabilir.
   
 5. Saatin Mekanizması: Saatlerde kullanılan mekanizma, saat işlevselliği ve dayanıklılığı sebebiyle önem arz eder. Tamda bu sebeple son zamanlarda sıklıkla tercih edilen otomatik veya kuvars mekanizmaları tercih edebilirsiniz.
 6. Marka ve Kalite: Yuvarlak kasa saat modellerinde marka çok önemlidir. Özellikle Silver Saat bünyesinde satışa sunulan Slazenger yuvarlak kasa saat modelleri sıklıkla tercih edilmekte ve uzun ömürlü kullanım sunmaktadır.
Yukarıda yer alan faktörleri göz önünde bulundurarak, bütçenize ve kişisel zevkinize uygun bir yuvarlak kasa kol saati seçebilirsiniz.

 

Yuvarlak Kasa Saat Modelleri ile Kombin Nasıl Yapılır?Yuvarlak kasa kol saatleri, her tarzla uyumlu olan kapsamlı bir modeldir. Özellikle aşağıda yer alan öneriler size yol gösterebilir;
 • Klasik Tarz: Yuvarlak kasa kol saatleri klasik tarzda muazzam durmaktadır. Genellikle takım elbise veya resmi kıyafetlerle kombinleyebileceğiniz bu modeller, kıyafetinizi diğer aksesuarlarınızın renkleriyle uyumlu hale getirebilir.
   
 • Günlük Tarz: Yuvarlak kasa kol saatleri, günlük ve rahat kombinlerle de uyum sağlayan bir aksesuardır. Bu kapsamda günlük kullanımda daha deri veya kauçuk kayışlı bir saat tercih ederek, spor veya günlük kıyafetlerinize uyumlu bir görünüm elde edebilirsiniz.
   
 • Vintage Tarz: Geçmişin yansımalarında yuvarlak kasa kol saatleri sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bu kapsamda yuvarlak kasa kol saatleri, vintage veya retro tarzlarda da kullanılabilir.
   
 • Spor Tarz: Yuvarlak kasa kol saatlerini spor yaparken de kullanabilirsiniz. Bu noktada su geçirmez özelliğe dikkat etmeniz alacağınız verimi daha da ön plana çıkarır.
   
 • Renkli Tarz: Yuvarlak kasa kol saatlerini, renkli kombinlerinizle de bütünleştirmeniz muazzam olur.
İlgili Ürünler
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Yükleniyor...